Grand Off - najlepsze niezależne krótkie filmy świata

Grand Off - najlepsze niezależne krótkie filmy świata
GrandOff 2015

różne, 2015
Gatunek: różne
Reżyseria: różni reżyserzy
Producent: różne
Czas trwania: 90 min
19-20-21 lutego | pt -sob 18:00 | niedz 16:30
Pokazy krótkich filmów Grand Off

Grand OFF – Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata to najważniejsza inicjatywa promująca kino niezależne w Polsce oraz jedna z najważniejszych tego typu idei na świecie.
Celem Festiwalu jest nagrodzenie wybitnych i wyjątkowych niezależnych produkcji filmowych. Realizację tego celu zapewnia skrupulatny proces nominacji zgłoszonych produkcji przez członków Kapituły Grand OFF – przedstawicieli środowisk filmowych z 28 krajów świata. W tym roku wybór nominowanych filmów był niezwykle trudny – do konkursu nadesłano ponad 1400 zgłoszeń z 87 krajów. Nagrodzone pozycje pokazujemy w Kosmosie w trzech blokach.

bilety: 10 zł zwykły, 8 zł ulgowy


PROGRAM:

Filmy nagrodzone na 9. Grand Off 2015

...................................................

Dzień 1, 19.02, piątek, 18:00 SALA SOLARIS  BLOK I -  RAZEM: 95 min

1. Punkt wyjścia (Najlepszy dokument) ’26

Reżyser: Michał Szcześniak, Polska
Aneta „zbuntowała się całkowicie” w wieku 19 lat. Trafiła do więzienia za morderstwo. Dziewięć lat później codziennie wyjeżdża poza mury zakładu karnego do domu spokojnej starości, gdzie mieszka chora od najmłodszych lat pani Helena. W jej odczuciu Aneta ma w życiu wszystko, dlatego namiętnie dopytuje dziewczynę o jej życie. Anetę czeka próba, w której pomoże jej pani Helena.


2. Automatic Fitness (Najlepsza animacja) ’21

Reżyser: Alejandra Tomei & Alberto Couceiro, Niemcy
Tragikomedia oparta na pomyśle ciągłego przyspieszenia. Film o szaleństwie codziennego życia, o tym, jak automatycznie zmuszeni jesteśmy żyć, pracować, oddychać, myśleć… istnieć.


3. Bruder (Najlepszy Scenariusz) ’28

Reżyser: Jarek Duda, Niemcy

24-letni Łukasz chce wydostać się ze środowiska, w którym żyje. Marzy o tym, by ktoś go docenił i o tym, czego brakuje w jego życiu: o lojalności. Kiedy jego społeczny awans zaczyna się urzeczywistniać, śmierć jednego z rodziców, z którym kontakt urwał się dawno temu, sprowadza na próg jego mieszkania młodszego, 13-letniego brata, Kamila.

4. Cold Bones (Najlepsza Fabuła) ’20
Reżyser: Enrique Leal, Hiszpania

Domi wyrusza w podróż, która ma na celu sprowadzenie brata z powrotem do domu. Podróż w sam środek wojny, głodu i okrucieństwa. Podróż, która ją zmieni na zawsze.

.................................................
Dzień 2, 20.02, sobota, 18:00 SALA SOLARIS BLOK II - RAZEM: 96 min

1. Niewidzialne (Najlepszy Film Polski) ’22 

Reżyser: Zofia Pręgowska, Polska

Bohaterką filmu jest niewidoma poetka pani Krystyna. Akcja filmu rozgrywa się w maluteńkim warszawskim mieszkanku, którego pani Krystyna z racji swojego stanu zdrowia nie jest w stanie już samodzielnie opuszczać. Zdana na innych, nieustannie komentuje otaczający ją świat pisząc poezję.

2. Stavanger (Najlepsza aktorka) ’38

Osoba nagrodzona: Ulrike Krumbiegel; Reżyser: Arto Buhmann, Niemcy

Film opowiada historię farmerki Marty, którą, po nagłej śmierci męża ogarnia dojmujące uczucie samotności, smutku i zwątpienia. Nie radząc sobie ze stratą neguje rzeczywistość i chwyta się w końcu tego, co jej zostało po mężu – jego kochanki.

3. Ojcze masz (Najlepszy aktor) ’36

Osoba nagrodzona: Arkadiusz Jakubik, Reżyser: Kacper Lisowski, Polska

Bohaterem “Ojcze masz” jest Marcel, punkrockowy muzyk. Chociaż jest już po czterdziestce, nadal się nie ustatkował. Zgodnie z hasłem ‘no future’ żyje od koncertu do koncertu, od imprezy do imprezy. Któregoś wieczoru spotyka Basię, swoją dawną przyjaciółkę. Ona też ma być przygodą jednej nocy, ale ostatecznie kieruje życie Marcela na zupełnie nowe tory.

................................................................

Dzień 3, 21.02, niedziela, 16:30 SALA SOLARIS BLOK III - RAZEM: 85’ min

1. Asta (Najlepsza Scenografia) ’14

Reżyseria: Oliver Koos, Osoba nagrodzona: Jill Kibbey & Stephanie Blonduel, Luksemburg

Rok 1929. Szlachetnie urodzony Henrik L. melduje się wraz z rodziną w Grand Hotelu. Jednak powód jego wizyty jest raczej nieprzyjemny: jego syn jest ciężko chory i wymaga leczenia. Państwo L. przezywają trudny okres związany z chorobą syna i krachem na giełdzie. Henry chowa się w barze hotelowym i tam poznaje femme fatale Astę Nielsen. Daje się uwieść jej tajemniczej aurze i popełnia cudzołóstwo.

2. Smutne potwory (Najlepsza Reżyseria) ’30
Reżyseria: Justyna Tafel, Osoba nagrodzona: Justyna Tafel, Polska

Księżniczka ma 6 lat i najlepszego tatę na świecie. Tylko ona wie, że jej tata tak naprawdę jest dzielnym rycerzem, który walczy ze strasznym potworem. Najgorsze są noce, kiedy mama ma dyżur w szpitalu, a Księżniczka zostaje w domu sama. Jeśli tata długo nie wraca, to znak, że potwór może zaatakować…

3. Porn Punk Poetry (Najlepsza Reżyseria) ’41
Reżyseria: Maurice Hübner, Osoba nagrodzona: Maurice Hübner, Niemcy   

Męska prostytutka próbuje uciec przed skrywanymi od dawna uczuciami. Nieoczekiwane czułe spotkanie z młodą kobietą konfrontuje go z jego prawdziwymi pragnieniami i wystawia jego całe życie na próbę





Legenda emisji

Kup / Rezerwuj bilet
Anulowane
Brak miejsc
Ostatnie wolne miejsca
Sprzedaż online zakończyła się

Instytucja Filmowa SILESIA FILM