Tamte dni, tamte noce

Tamte dni, tamte noce
Call Me by Your Name

Brazylia/Francja/USA/Włochy, 2017
Gatunek: dramat
Reżyseria: Luca Guadagnino
Producent: Frenesy Film Company / La Cinéfacture / RT Features
Obsada: Armie Hammer, Timothée Chalamet, Michael Stuhlbarg, Amira Casar
Napisy: polskie
Czas trwania: 132 min

Do jednego z najlepiej ocenianych filmów roku (3 nominacje do Oscara i statuetka za najlepszy scenariusz!) wracamy w okresie od 29 kwietnia do 6 maja.
Jednocześnie zapraszamy do uczestnictwa w LGBT Film Festivalu, który w naszym kinie trwa od 20 do 29 kwietnia: więcej informacji, wydarzenie na Facebooku.

Nowy film Luki Guadagnino (Nienasyceni, Jestem miłością) to sensualna, transcendentna opowieść o porywach pierwszej miłości. Północne Włochy, lato 1983 roku. Elio Perlman, błyskotliwy siedemnastolatek o amerykańsko-włoskim pochodzeniu, spędza wakacje w XVII-wiecznej willi, komponując i wykonując muzykę klasyczną, czytając i flirtując ze swą przyjaciółką Marzią.Cieszy go każda chwila spędzona w willi, zwłaszcza że za kompana ma swego ojca – szanowanego profesora specjalizującego się w greko-romańskiej kulturze, oraz matkę – Annellę, tłumaczkę, która uczy chłopaka rozkoszować się kulturą i przyrodą Włoch. Obycie, wykształcenie i zdolności Elia sprawiają wrażenie, że mamy do czynienia z młodym ukształtowanym mężczyzną, a jednak wielu rzeczy musi się jeszcze nauczyć – zwłaszcza w obcej mu dziedzinie – miłości. Pewnego dnia do willi przybywa Oliver, doktorant pracujący z ojcem Elia. W porażająco pięknych krajobrazach spalonej słońcem Italii, Elio i Oliver odkrywają odurzającą siłę wzajemnego przyciągania. To lato zapamiętają na zawsze.








 

Gdzie i kiedy...

Wybierz jedną z emisji poniżej, aby dokonać zakupu lub rezerwacji.

Kino KOSMOS, Katowice

Legenda emisji

Kup / Rezerwuj bilet
Anulowane
Brak miejsc
Ostatnie wolne miejsca
Sprzedaż online zakończyła się

Galeria

Instytucja Filmowa SILESIA FILM