POKAZ PRZEDPREMIEROWY: Pomniejszenie

POKAZ PRZEDPREMIEROWY: Pomniejszenie
Downsizing

USA, 2017
Gatunek: komedia
Reżyseria: Alexander Payne
Producent: Paramount Pictures, Ad Hominem Enterprises, Annapurna Pictures
Obsada: Matt Damon, Christoph Waltz, Hong Chau, Kristen Wiig, Rolf Lassgård
Czas trwania: 135 min
Film pokazuje, co może się stać z ludźmi i światem, kiedy norwescy naukowcy – próbując znaleźć rozwiązanie problemu przeludnienia – odkrywają sposób na zmniejszenie ludzi do wysokości zaledwie 5 cali. Proponują też trwający 200 lat program przekształcenia rzeczywistości z wielkiej w małą. Ludzie szybko orientują się, jak wygodniejsze i zamożniejsze życie mogą wieść w zminiaturyzowanym świecie. Obietnica lepszego życia kusi także niewyróżniającego się niczym Paula Safranka (Matt Damon) oraz jego żonę Audrey (Kristen Wiig). Oboje decydują się na życie w mniejszym rozmiarze i mniejszym świecie. Ta decyzja zmienia ich życie na zawsze.
Film Alexandra Payne’a, laureata Oscara za scenariusz do filmu „Bezdroża” (oraz nominacji reżyserskiej za ten sam film).

Recenzent „Guardiana” pisze: – To prawda, co mówi przysłowie – największe rzeczy są w małych opakowaniach. Cóż to za zróżnicowany, pełen niuansów, wyważony film. Mniej doświadczony reżyser mógłby zagubić się w tym gąszczu, ale nie Payne. On jest doskonały, nigdy nie myli kroku. Wielki film!

W podobnym tonie o nowym dziele Payne’a wypowiada się magazyn „Variety”: – Dobry filmowiec wie, kiedy opuścić strefę komfortu – takimi słowami zaczyna się recenzja „POMNIEJSZENIA”.Recenzent pisze o zupełnie nowym otwarciu na artystycznej drodze Payne’a. – Reżyser pokazuje swoje nowe oblicze – jego nowy film jest zabawny, spektakularny, złośliwy i zuchwały. To zarazem najbardziej „dziwny” i tajemniczy film w karierze Payne’a, nie brak mu jednak brawury poprzednich dzieł twórcy – czytamy w magazynie „Variety”.

Legenda emisji

Kup / Rezerwuj bilet
Anulowane
Brak miejsc
Ostatnie wolne miejsca
Sprzedaż online zakończyła się

Galeria

Instytucja Filmowa SILESIA FILM