POŻEGNANIE JESIENI - Witkacowskie asymetrie - Spektakl muzyczny Matka Gyubala Wahazara

POŻEGNANIE JESIENI - Witkacowskie asymetrie - Spektakl muzyczny Matka Gyubala Wahazara

Scenariusz: Justyna Kowalska
Reżyseria: Justyna Kowalska
Obsada: Małgorzata Wojciechowska (Matka), Marcin Kalisz (Gyubal Wahazar)


Spektakl muzyczny Matka Gyubala Wahazara to kompilacja Matki oraz Gyubala Wahazara Witkacego. To studium relacji toksycznych  w małym zamkniętym rodzinnym układzie matka-syn, w którym twa nieustająca próba sił - walka o władzę, o dominację, o swoje JA. A to wszystko dzieje się w psychodelicznej magmie muzycznej opartej na śpiewie operowym, melorecytacji oraz innych performatywnych zabawach z głosem i elektroniką.
Oszczędna forma, znakomite aktorstwo, hipnotyzujący śpiew - to nie tylko dobry teatr, ale także wspaniałe pod względem estetycznym przedstawienie, na które można patrzeć bez końca.
Spektakl otrzymał główną nagrodę TUKAN OFF na 33 Przeglądzie Piosenki Aktorskiej  we Wrocławiu!

Spektakl Kowalskiej zdobył nagrodę sekcji "off" podczas ostatniego Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Od festiwalowych składanek poezji śpiewanej dzielą go jednak lata świetlne. Matka Guybala Wahazara jest ni happeningiem, ni rozpisaną na dwie postaci psychodramą. W obu przypadkach uznanie budzi gra obsady. Małgorzata Wojciechowska z operetkowym śpiewem na ustach kreuje przerysowaną personifikację matriarchatu; kobietę zastygniętą w histerycznych pozach i gniewnych roszczeniach wychowawczych. Z kolei wspomniany Kalisz idzie na całość, zmieniając osobowości jak rękawiczki. Jest nawiedzonym myślicielem, oszalałym despotą, skruszonym maminsynkiem, wreszcie napastliwym wodzirejem. Co by nie mówić, robi z Witkacego porządny show. A publika, świadomie lub nie, to kupuje. Nawet, jeśli nie zapłaciła za bilet. /Łukasz Baduła, kulturaonline.pl/

Muzyka: Piotr Zyła
Scenografia: Grzegorz Borys Roman

Legenda emisji

Kup / Rezerwuj bilet
Anulowane
Brak miejsc
Ostatnie wolne miejsca
Sprzedaż online zakończyła się

Instytucja Filmowa SILESIA FILM