FilmoHolic - Odwet

FilmoHolic - Odwet
1:54

Kanada, 2016
Gatunek: thriller / psychologiczny
Reżyseria: Yan England
Producent: Cinémaginaire Inc
Obsada: Antoine-Olivier Pilon, Sophie Nélisse, Lou-Pascal Tremblay
Czas trwania: 103 min
FilmoHolic #9. Odsłona kanadyjska:

☛ODWET // reż. Yan England, Kanada, 2017
W głównej roli Antoine-Olivier Pilon, jeden z "ulubionych" aktorów Xaviera Dolana.

***
"Tim jest utalentowanym byłym sportowcem. Po tym jak porzucił treningi, oddał się chemii i tworzeniu eksperymentów, nad którymi pracuje wraz ze swoim przyjacielem. Obaj są celem tych samych oprawców. Po traumatycznym wydarzeniu w życiu Tima, chłopak decyduje się na powrót do biegania i zemstę na szkolnych dręczycielach."
[www.szpachello.pl]

☛"Odwet" będzie z nami oglądał Paweł Świerczek, który wygłosi prelekcję przed filmem i przyłączy się do rozmowy po projekcji.

Paweł Świerczek (ur. 1988) - organizator i promotor kultury, dziennikarz. Absolwent kulturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim, dwukrotny stypendysta Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego (2011, 2012), wyróżniony w Konkursie o Nagrodę im. Krzysztofa Mętraka (2012). Jego teksty ukazywały się m.in. w "EKRANach", "Gazecie Wyborczej", "Co Jest Grane 24" czy "artPapierze". W latach 2012-2014 dziennikarz gazety festiwalowej "Na horyzoncie" przy MFF T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu, w tych samych latach redaktor naczelny gazety festiwalowej "Re:Produkcje" przy MFPF Regiofun w Katowicach. Od pięciu lat zaangażowany w organizację licznych wydarzeń kulturalnych na terenie Katowic, m.in. 48 Hour Film Project (2015-2016, producent wykonawczy), Ars Independent Festival (2012-2016, m.in. selekcjoner oraz kurator sekcji wideoklipów), "Bloki i familoki" (2015-2016, producent). Tłumacz książki Dereka Jarmana "Chroma. Księga kolorów", wydanej przez Instytucje Filmową SILESIA FILM. Obecnie pracuje w Muzeum Śląskim w Katowicach.

☛Po projekcji zapraszamy na dyskusję na temat filmu.

Legenda emisji

Kup / Rezerwuj bilet
Anulowane
Brak miejsc
Ostatnie wolne miejsca
Sprzedaż online zakończyła się

Galeria

Instytucja Filmowa SILESIA FILM