Cicha noc

Cicha noc
Cicha noc

Polska, 2017
Gatunek: dramat
Scenariusz: Piotr Domalewski
Reżyseria: Piotr Domalewski
Obsada: Dawid Ogrodnik, Tomasz Ziętek, Arkadiusz Jakubik, Agnieszka Suchora, Jowita Budnik, Tomasz Schuchardt, Maria Dębska
Czas trwania: 100 min
Złote Lwy dla najlepszego filmu oraz nagroda za najlepszą pierwszoplanową rolę męską (dla Dawida Ogrodnika) 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2017!

Adam (Dawid Ogrodnik), na co dzień pracujący za granicą, w Wigilię Bożego Narodzenia odwiedza swój rodzinny dom na polskiej prowincji. Z początku ukrywa prawdziwy powód tej nieoczekiwanej wizyty, ale wkrótce zaczyna wprowadzać kolejnych krewnych w swoje plany. Szczególną rolę do odegrania w intrydze mają jego ojciec (Arkadiusz Jakubik), brat (Tomasz Ziętek), z którym Adam jest w konflikcie oraz siostra z mężem (Tomasz Schuchardt). Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy świąteczny gość oznajmia, że zostanie ojcem. Wtedy, zgodnie z polską tradycją, na stole pojawia się alkohol. Nikt z rodziny nie spodziewa się, jak wielki wpływ na życie ich wszystkich będą miały dalsze wydarzenia tej wigilijnej nocy.

Na gdyńskim festiwalu film otrzymał również: Nagrodę Don Kichota - Nagrodę Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych, Nagrodę Dziennikarzy, Nagrodę Jury Młodzieżowego oraz Nagrodę Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych (do której należymy).


Gdzie i kiedy...

Wybierz jedną z emisji poniżej, aby dokonać zakupu lub rezerwacji.

Kino ŚWIATOWID, Katowice
Kino JANOSIK, Żywiec

Legenda emisji

Kup / Rezerwuj bilet
Anulowane
Brak miejsc
Ostatnie wolne miejsca
Sprzedaż online zakończyła się

Instytucja Filmowa SILESIA FILM