Najlepszy

Najlepszy
Najlepszy

Polska, 2017
Gatunek: biograficzny / dramat
Scenariusz: Agatha Dominik, Maciej Karpiński
Reżyseria: Łukasz Palkowski
Producent: Cavatina Studio / Iron Films / Lutetia
Obsada: Janusz Gajos (Marek Kotański), Jakub Gierszał (Jerzy Górski), Kamila Kamińska (Ewa Meller), Magdalena Cielecka (Matka Jerzego) i Artur Żmijewski (Ojciec Jerzego).
Czas trwania: 110 min

Twórca filmu "Bogowie", Łukasz Palkowski, znów sięga po życiorys niezwykłej osoby - człowieka, który udowodnił, że prawdziwi bohaterowie nie boją się upadać i potrafią podnieść się z największego dna. Bohaterem filmu "Najlepszy" jest sportowiec, który zachwycił świat, a który w Polsce do dziś pozostaje praktycznie nieznany. To fascynująca, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły, historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman z czasem 24 godz. 47 min i 46 sek. Ten rekord nie byłby jednak możliwy, gdyby w jego życiu nie pojawiły się dwie kobiety. Jedną stracił. Druga stała się inspiracją, aby zawalczył o swoje życie. (kinoinfo.pl)

Na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Gdyni film zdobył 6 nagród:

Nagroda Publiczności  - Łukasz Palkowski
Nagroda Specjalna - Nagroda festiwali i przeglądów filmu polskiego za granicą: Łukasz Palkowski
Złoty Kangur - nagroda australijskich dystrybutorów filmowych - Jakub Gierszał [także za role w filmach: "Zgoda" (2017), "Pokot" (2017), "Pomiędzy słowami" (2017)]
Złote Lwy - Najlepsza scenografia: Marek Warszewski
Najlepszy debiut aktorski - Kamila Kamińska
Złoty Klakier - Nagroda publiczności dla najdłużej oklaskiwanego filmu: Łukasz Palkowski

Legenda emisji

Kup / Rezerwuj bilet
Anulowane
Brak miejsc
Ostatnie wolne miejsca
Sprzedaż online zakończyła się

Instytucja Filmowa SILESIA FILM