Park

Park
Park

Grecja, Polska, 2016
Gatunek: dramat
Scenariusz: Sofia Exarchou
Reżyseria: Sofia Exarchou
Obsada: Dimitris Kitsos, Dimitra Vlagopoulou, Thomas Bo Larsen
Czas trwania: 100 min
Ateńska wioska olimpijska, tętniąca życiem podczas Igrzysk Olimpijskich w 2004 roku, jest teraz symbolem upadku gospodarczego Grecji. W zdewastowanym parku, gdzie mieszkają już tylko co biedniejsi, spotykają się miejscowe dzieciaki. Wśród zniszczonych trybun, basenów treningowych wypełnionych zieloną wodą wyładowują swoją energię wymyślając coraz to nowe „zabawy”. Ich życie wydaje się pozbawione większego sensu, bez perspektyw. Najstarszy z dzieciaków Dimitris i Anna, emerytowana atletka, odwiedzają tereny kurortów wypoczynkowych na obrzeżach miasta. Im dłużej są poza granicami opuszczonej wioski i im więcej czasu spędzają wśród beztroskich, przaśnych turystów, tym większa w chłopcu złość na otaczający świat.

„Park” to debiut fabularny greckiej reżyserki Sofii Excharchou, który światową premierę miał na Festiwalu Filmowym w San Sebastian 2016, zdobywając od razu nagrodę „New Directors Award”. Polsko-grecka koprodukcja swoją festiwalową premierę w Polsce miała na Warszawskim Festiwalu Filmowym w 2016 roku. Film pokazywany był na wielu międzynarodowych festiwalach, na których doceniono zarówno reżyserkę-debiutantkę za „nowe spojrzenie” i nową odsłonę greckiego kina (m.in. Hellenic Film Academy Award 2017, Geneva International Film Festival 2016, Créteil International Women's Film Festival 2017,) jak i aktorkę Dimitrę Vlagopoulou (nagroda na Thessaloniki Film Festival 2016).

Polskie akcenty w filmie to wyjątkowe zdjęcia autorstwa - Moniki Lenczewskiej, udział DI Factory w postprodukcji obrazu oraz koproducent - firma producencka Madants, na której czele stoją Klaudia Śmieja i Beata Rzeźniczek.


Legenda emisji

Kup / Rezerwuj bilet
Anulowane
Brak miejsc
Ostatnie wolne miejsca
Sprzedaż online zakończyła się

Instytucja Filmowa SILESIA FILM