Tulipanowa Gorączka

Tulipanowa Gorączka
Tulip Fever

USA, Wielka Brytania, 2017
Gatunek: Melodramat
Scenariusz: Tom Stoppard
Reżyseria: Justin Chadwick
Producent: Ruby Films
Obsada: Dane DeHaan (Jan Van Loos), Alicia Vikander (Sophia Sandvoort), Holliday Grainger (Maria), Jack O'Connell (William Brok) i Judi Dench (Ksieni).
Napisy: polskie
Czas trwania: 107 min
XVII wiek, Amsterdam. Artysta Jan Van Loos (Dane DeHaan) dostaje zlecenie namalowania portretu młodej mężatki Sophie (Alicia Vikander). W czasie pracy między mężczyzną i kobietą rodzi się uczucie. Chcąc zbudować wspólną przyszłość, decydują się skorzystać z panującej gorączki tulipanowej i zainwestować w ryzykowny rynek kwiatowy. (filmweb.pl)

Gorączka miłości, gorączka pieniędzy

Doświadczona brytyjska producentka Alison Owen (Elizabeth, Ratując pana Banksa, Zanim się pojawiłeś) zakupiła prawa do ekranizacji powieści Deborah Moggach jeszcze przed jej publikacją. Producentkę zafascynowało historyczne tło, tak zwana „tulipanowa gorączka” w Amsterdamie w latach 30. XVII wieku. – Przeczytałam historyczną książkę na ten temat, która była fascynująca. To był zwiastun nowoczesnego rynku, chyba po raz pierwszy pieniądz był prezentowany niejako metaforycznie, poprzez certyfikaty. Cebulki tulipanów, a potem dokumenty poświadczające, jak są rzadkie, stały się niejako wirtualną walutą. Zawsze dążę do tego, by zapewnić opowiadanej przez film historii interesujące tło, więc długo się nie wahałam.


Gdzie i kiedy...

Wybierz jedną z emisji poniżej, aby dokonać zakupu lub rezerwacji.

Kino BAŁTYK, Racibórz
Kino JANOSIK, Żywiec

Legenda emisji

Kup / Rezerwuj bilet
Anulowane
Brak miejsc
Ostatnie wolne miejsca
Sprzedaż online zakończyła się

Instytucja Filmowa SILESIA FILM