Księżniczka Mononoke

Księżniczka Mononoke
Mononoke-hime

Japonia, 1997
Gatunek: animacja
Scenariusz: Hayao Miyazaki
Reżyseria: Hayao Miyazaki
Czas trwania: 133 min
Księżniczka Mononoke została zaprezentowana widzom Przeglądu Studia Ghibli w sierpniu w wersji anglojęzycznej.
Na specjalne życzenie widzów wracamy do tego tytułu, który tym razem zostanie zaprezentowany w wersji oryginalnej z polskimi napisami z odrestaurowanej kopii cyfrowej.

Arcydzieło fantasy będące - ramię w ramię z Spirited Away: W krainie bogów - dowodem mistrzostwa japońskich animatorów. Drugie (po Ghost in the Shell) anime, które przebiło się do świadomości masowego odbiorcy na zachodzie i zyskało status kultowego. W wielu rankingach film uznawany za najwybitniejsze anime wszechczasów i najlepszy film Hayao Miyazakiego. Zaś oryginalna ścieżka dźwiękowa autorstwa Joe Hisaishi'ego weszła do stałego repertuaru stacji radiowych oraz orkiestr symfonicznych całego świata podczas audycji i koncertów muzyki filmowej.

Książe małej wioski zostaje przeklęty przez demona. Wyrusza w podróż, by poprosić legendarnego boga zwierząt o zdjęcie uroku. Podczas swoich przygód znajdzie się w centrum konfliktu między wojowniczą Mononoke, a dowodzącą przemysłowej cywilizacji Eboshi.

Oryginalna wersja językowa z polskimi napisami, od 14 roku życia.

Serdecznie polecamy materiał zrealizowany przez Filmweb.pl o 7 najlepszych anime, gdzie na pierwszym miejscu znalazła się właśnie Księżniczka Mononoke:
http://www.filmweb.pl/video/7+wspania%C5%82ych/Anime-37851

Legenda emisji

Kup / Rezerwuj bilet
Anulowane
Brak miejsc
Ostatnie wolne miejsca
Sprzedaż online zakończyła się

Galeria

Instytucja Filmowa SILESIA FILM