Kedi. Sekretne życie kotów

Kedi. Sekretne życie kotów
Kedi

Turcja, USA, 2016
Gatunek: dokumentalny
Reżyseria: Ceyda Torun
Producent: Termite Films
Obsada:
Czas trwania: 79 min
“Wielbiciele kotów: oto film waszego życia!” — James van Maanen, TRUST MOVIES „KEDI -SEKRETNE ŻYCIE KOTÓW” w reżyserii Ceydy Torun to magiczny i wyjątkowy film. Nikt nie potrafi oprzeć się ich urokowi, a Stambuł byłby bez nich zupełnie innym miastem. Bywają drapieżne, uparte, zdeterminowane, ale też wdzięczne, radosne i wierne. A tak naprawdę są najważniejszymi mieszkańcami Stambułu – ukrytym skarbem miasta, niestrudzonymi towarzyszami i nieoczywistym lustrem, w którym każdy może się przejrzeć. Wystarczy spojrzeć na świat z ich perspektywy.

Stambuł to miasto z niezwykłą, sięgającą tysięcy lat historią i zarazem jedyne w swoim rodzaju najprawdziwsze kocie imperium. Spryciara, Przylepa, Sułtan, Flirciarz, Bestia, Szajba i Cwaniak to wyjątkowe indywidualności, które są naszymi przewodnikami po Stambule. Oglądamy z bliska ich codziennie przygody i spotkania z mieszkańcami. Niezależne i wolne zaglądają do sklepów, kawiarni i mieszkań. Nikt nie potrafi oprzeć się ich urokowi, a Stambuł byłby bez nich zupełnie innym miastem. Poznajcie ich sekretne życie!

PRASA O FILMIE:

“KEDI to niesamowite osiągnięcie, cudowna historia o tajemnicach i radościach kotów i kochających ich ludzi. (…) Publiczność będzie mruczeć i prosić o więcej” —Pete Hammond, DEADLINE

“(…) Elegancki jak jego bohaterowie, balsam dla duszy, który obniża ciśnienie” —Sheri Linden, THE HOLLYWOOD REPORTER

“Torun uchwyciła w swoim zaskakująco mocnym filmie dobroć w najczystszej postaci” —Sheila O'Malley, ROGEREBERT.COM

REŻYSERKA O FILMIE: Do 11 roku życia mieszkałam w Stambule i myślę, że byłabym dużo bardziej samotna, gdyby nie kocia obecność w moim życiu. Koty są stałym elementem miasta w jakim się wychowałam i dają mi poczucie oparcia w ciągle zmieniającym się świecie. Z roku na rok mój Stambuł zmienia się tak bardzo, że coraz trudniej mi go rozpoznać. Dlatego obecność kotów jest pocieszająca w swojej niezmienności i nierozerwalna wraz z istnieniem Stambułu. Koty utożsamiają dusze miasta, będąc jednocześnie jej cząstką. Mój film to list miłosny do kotów i Stambułu. Miałam wiele pomysłów na ten film. Zależało mi na tym, by pokazać Stambuł inaczej niż turystyczne przewodniki. Chciałam podejść do niego filozoficznie, zainspirować widzów, do zastanowienia się nad naszą relacją z kotami, naturą i innymi ludźmi. Mam nadzieję, że poczujecie się tak, jakby nagle kot wskoczył Wam na kolana i zaczął głośno mruczeć, pozwalając się delikatnie głaskać. A skoro siedzicie już wygodnie i nie możecie się ruszyć, żeby go nie spłoszyć – może znajdziecie czas by zastanowić się nad sprawami, nad którymi nie mieliście czasu pomyśleć. Może omówicie je z nowymi przyjaciółmi ze Stambułu, którzy pokażą Wam prawdziwą twarz tego miasta. Mam nadzieję, że tym będzie dla Was ten film i że wyjdziecie z kina z potrzebą pogłaskania kota i odwiedzenia Stambułu.

Nasi bohaterowie: SPRYCIARA - Zawód: kombinatorka, mama Terytorium: Wieża Galata Cechy: uosobienie sprytu i przebiegłości, złodziejka


Legenda emisji

Kup / Rezerwuj bilet
Anulowane
Brak miejsc
Ostatnie wolne miejsca
Sprzedaż online zakończyła się

Instytucja Filmowa SILESIA FILM