Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej

Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej
Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej

Polska, 2016
Gatunek: Biograficzny, Dramat
Scenariusz: Krzysztof Rak
Reżyseria: Maria Sadowska
Producent: Agora Films S.A, Orange S.A
Obsada: Magdalena Boczarska (Michalina Wisłocka), Piotr Adamczyk (Stanisław Wisłocki), Justyna Wasilewska (Wanda), Eryk Lubos (Jurek), Wojciech Mecwaldowski (Urzędnik Wydziału Kultury KC PZPR), Jaśmina Polak (Redaktorka Tereska) i Artur Barciś (Cenzor Bolesław).
Czas trwania: 120 min
"Sztuka kochania" to film opowiadający historię Michaliny Wisłockiej - kobiety, lekarki, seksuologa, która dokonała niemożliwego, szeroko otwierając drzwi polskich sypialni. Rozprawiając się z konserwatywnymi stereotypami i wszechobecną ignorancją, Wisłocka zrewolucjonizowała życie seksualne całego kraju. Wszystko za pomocą jednej książki.

Lata 40. Powojenna Polska. Michalina kończy właśnie studia medyczne i rozpoczyna swoją przygodę z medycyną. W tym samym czasie jej życie osobiste przybiera zupełnie niespodziewany kierunek.

Lata 50. Stalinowska Polska. Michalina Wisłocka, lekarka ginekolog zdobywa coraz większe doświadczenie w pracy z pacjentami. W okresie letnim Michalina wyjeżdża do Lubniewic, gdzie w ośrodku wczasowym sprawuje pieczę nad kuracjuszami. Tam właśnie poznaje Jurka, z którym przeżywa miłosne uniesienia, które zmienią jej życie.

Lata 70. Polska Rzeczpospolita Ludowa. Michalina Wisłocka jest już uznaną lekarką, do której gabinetu ustawiają się kolejki pacjentek. Na jej życiowej drodze pojawia się Tereska, młoda redaktorka, która namawia Michalinę do wydania książki. Rozpoczyna się długa walka z Komitetem Centralnym. (kinoinfo.pl)

Legenda emisji

Kup / Rezerwuj bilet
Anulowane
Brak miejsc
Ostatnie wolne miejsca
Sprzedaż online zakończyła się

Instytucja Filmowa SILESIA FILM